רעננה

תושב רעננה מדבר על הדרמה במטוס שנחת בשלום

אלחנן ולס, תושב רעננה, היה בין הנוסעים במטוס שבו אחד הצמיגים התפוצץ. " נסיתי להרגיע את האנשים. הכינו אותנו לנחיתת חירום, ישבנו עם הראש מורכן לברכיים, והתפללנו שננחת בשלום"

זאב גולדשמיט 02/07/2019
אלחנן ולס, תושב רעננה
צילום: פרטי

על הדרמה שהתרחשה אמש(שני, 1.7.19), כשמטוס בואינג 737 של חברת אלקטרה איירווייז הבולגרית, שאחד משני הצמיגים בכן הנסע השמאלי שלו התפוצץ בעת שהמריא מנמל התעופה בקלן, ודאי שמעתם. מתברר שלאירוע שהסתיים בטוב יש גם זווית רעננית.

במטוס היו נוסעים ישראלים רבים, אחד מהם הוא אלחנן ולס, תושב רעננה, שיצא עם קבוצת גמלאים של התעשיה האווירית לטיול באזור הריין בגרמניה.

"לי יש ניסיון בתעופה קרוב לחמישים שנה בליווי מטוסים כאלה. הייתי טכנאי, כך שאני יחסית הייתי רגוע" סיפר אלחנן, שסיפר מה התרחש בתוך המטוס בדקות הראשונות להמראה. "בהמראה שמענו מכות רציניות בצד השמאלי, ולא ידענו מה קרה. שעה וחצי אחרי שכבר היינו באוויר הקפטן אמר בכריזה שמצאו במסלול שאריות של צמיג, וכנראה יש בעיה שנדע עליה רק בנחיתה בנתב"ג. הרבה נוסעים מבוגרים נכנסו לפאניקה. אני נסיתי להרגיע את האנשים. הכינו אותנו לנחיתת חירום, ישבנו עם הראש מורכן לברכיים, והתפללנו שננחת בשלום. בנחיתה הרגשנו רעשים של 'טק,טק'. חשבנו שהמטוס כמעט מתפרק. עברו עלינו דקות של חרדה, אבל טוב שנגמר כך ונשמנו לרווחה. קיבלנו יחס טוב בשדה, היו מלא אמבולנסים ליד המטוס. נכון, זה לא נעים לחזור ככה מטיול, אבל בכבישים יותר מסוכן".

עוד כתבות
מיכאל פרוסמושקין 19/07/2019
חשד: פרצו לבתים בערי השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 30/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הארנונה תעלה יותר ברעננה
צעדי התייעלות בעיריית רעננה
צעירה במצב קשה כתוצאה מתאונת אופניים
עיריית חיפה נערכת לרעידות אדמה
מקהלת תיכון אלון
מקהלת תיכון "אלון" כבשה את הקהל במשכן האופרה בתל-אביב
מדידות הקרינה באורט חולון תקינות
מדידות הקרינה באורט חולון תקינות
אישום: תקף וחנק את אשתו
זוכרים את צביקה
אתר בניה , צילום אילוסטרציה
פועל נפצע בתאונת עבודה ברעננה