רעננה

ברוידא יוותר על מינוי סגן בשכר

ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא החליט כי בשלב זה לא ימונה מחליף לאיתן גינזבורג. קיימת אופציה למנות בעתיד סגן, אבל ללא שכר. חבר המועצה, יקי ודמני, קורא להקפיא את נושא הסגנים בשכר כדי לחסוך עלויות

זאב גולדשמיט 22/05/2019
ראש עיריית רעננה חיים ברוידא
צילום: לירן שמש

ראש העיר רעננה, חיים ברוידא, אינו מתכוון למנות בשכר סגן ראש עיר שני במקום איתן גינזבורג, שעזב לכנסת. בסביבתו מעריכים שהוא ימנה בעתיד סגן , אבל לא בשכר, כך שמתוך שלושה סגנים, רק אחד יהיה בשכר (ניר קריסטל) ושניים אחרים יפעלו ללא שכר (אחד מהם, חיים גולדמן,  כבר מכהן כסגן בלי שכר).

ברוידא, שעמד בלחצים כבדים מצד מספר חברי מועצה למנות אותם בתפקיד הסגן בשכר שהתפנה, הבהיר לכולם שהוא בחר שלא להחליט. בימים האחרונים ברוידא הודיע לנציגי הרשימות השונות בקואליציה, שבשלב זה אין בכוונתו למנות מחליף לגינזברג, והוא שומר לעצמו את האופציה למנות בעתיד סגן ראש עיר, אבל בלי לקבל שכר. ברוידא הבהיר לחברי המועצה שבשעה שהוא מבצע קיצוצים נרחבים באגפי העירייה לנוכח הגרעון שקיבל עם כניסתו לתפקיד ואחרי שחסך בהוצאות אירועי יום העצמאות, בצמצום מספר הרכבים ובהקטנת מספר היועצים החיצוניים, טבעי מבחינתו לחסוך גם עלויות גבוהות של החזקת סגן ראש עיר בשכר.

הערכה היא שהחלטה של ברוידא שלא למנות סגן בשכר תשמור את הקואליציה יציבה. מתברר שיש בקואליציה גם מי שמחזק את ברוידא שלא למנות סגן בשכר, או אפילו לוותר בכלל על מחליף לגינזבורג. אחד מהם הוא סגן ראש העיר ללא שכר, חיים גולדמן. השני הוא חבר המועצה יקי ודמני, שביום שלישי בישיבת מועצת העיר, קרא לחברי המועצה לוותר על כל תפקידי הסגן בשכר: "על חברי המועצה להיות הראשונים במתן דוגמא אישית לחסכון" אמר ודמני. "כפועל יוצא, לפחות בשנתיים הקרובות אין מקום למנות סגני ראש עיר בשכר, נושא שמעסיק ללא הרף את חבריי וחברותיי למועצה. מדובר בחסכון של למעלה משלושה מיליוני שקלים, ובעת הזו חלה עלינו החובה של 'נאה דורש נאה מקיים'. יישום ההחלטה יאפשר גם שלום בית בין כל הסיעות והרחבת הקואליציה מ "קיר לקיר"

חברי המועצה הבינו מדבריו של ודמני, שמן הראוי שגם הסגן המכהן, ניר קריסטל, ייוותר על שכרו.

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
הצגות ומופעים בשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
ילד נפצע אנוש בתאונה בי-ם
קמפיין חדש של עידוד נשים להתנדב למשטרה
עיריית כפר סבא קוראת לנשים להתנדב למשטרת התנועה
אברהם טל לפני ההופעה
אברהם טל הופיע במסגרת פסטיבל גולדסטאר סאונד סיסטם 2019
מרוץ הלילה של באר שבע חוזר
מרוץ הלילה של באר שבע חוזר
שר המדע נפגש עם ראש עיריית פ"ת
תכנית האהובה מסיבת יצירה
פסטיבל היצירה לחג פורים של ערוץ ניק ג'וניור עם מתחמי התכנית "מסיבת יצירה" בקניון שבעת הכוכבים
תושב כפ"ס לשעבר נהרג בפיצוץ באילת