רעננה

חיים בן חיים, לשעבר סגן ראש עיריית רעננה הלך לעולמו

חיים בן חיים שכיהן כסגן ראש עיריית רעננה לשעבר הלך אמש לעולמו

זאב גולדשמיט 14/05/2019
טקס חלוקת פרסי הבית המטופח ברעננה. הטקס התקיים בבית העיריה בלשכת ראש העיר. מימין: חיים בן חיים , הזוכה בפרס, דן ברוך, ראש העיר בנימין וולפוביץ, מזכיר העיר יוסי רביד.
צילום באדיבות דוברות עיריית רעננה

חיים בן חיים, מי שכיהן בשנות השמונים כסגן ומ"מ ראש העיר רעננה, נפטר. הוא כיהן כסגנון של ראש העיר המיתולוגי בנימין וולפוביץ.

בשנת 1989 בן חיים בחר להתמודד לראשות העיר, אחרי שנבחר בפריימריז ב"העבודה", אבל הפסיד בסיבוב השני לזאב בילסקי, שהגיע אז ככוח צעיר וחדש שהתמודד מטעם הליכוד. לאחרונה בן חיים סבל ממצב בריאותו. חבריו מספרים שהיה איש חביב, מלא הומור, והיתה לו אהבת אמת לאוכל טוב ולעיר ברצלונה. במסגרת פעילותו תרם רבות לפיתוח העיר רעננה.

רינה בר טל, שהיתה חברת מועצת עיר בתקופה של בן חיים, סיפרה: "מאוד עצוב לשמוע שבן חיים הלך לעולמו. בתקופה האחרונה הלך לעולמו גם צבי קניג, שניהם מסמלים תקופה נהדרת של רעננה הוותיקה. בן חיים היה איש מאוד שמח, מאוד חברותי ובעל חוש הומור. נהג לספר בדיחות, אהב להצחיק אנשים. הוא שירת את רעננה לצידו של וולפוביץ, שלימד והדריך אותו רבות. בן חיים היה אחראי על אגף ההנדסה. שניהם הניחו תשתיות בריאות וצנועות לרעננה. באותן שנים היתה עלייה מחו"ל, בעיקר מדרום אפריקה והיתה גם הגירה לרעננה מערים אחרות בישראל, וכל זה קרה בזכות פיתוח התשתיות הפיסיות והכלכליות מצד וולפוביץ ובן חיים שהפכו את רעננה לעיר אטרקטיבית שקלטה עלייה גדולה".

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
פועל נפצע בנפילה מגובה בהודש
פועל נפצע בנפילה מגובה בהוד"ש
שוחררו החסמים לבקשות לתמ"א 38 במרכז ראשל"צ
ספורט חצות ועוד
מה התפקיד של מעצבי פנים
מי צריך מעצבת פנים ומתי?
שלב השאלה הזהה
שלב השאלה הזהה
מבצע משלוח מנות מיוחד
מבצע משלוח מנות מיוחד
נקבע מותם של שני פצועים בירי בברקן
נקבע מותם של שני פצועים בפיגוע בברקן
ספיקינג אינגליש?