רעננה

משה (בוגי) יעלון: "כוחנו באחדותנו"

יעלון נשא דברים בטקס אזכרה צבאי לחללי מערכות ישראל שנערך ברעננה

זאב גולדשמיט 08/05/2019
טקס אזכרה צבאי לחללי מערכות ישראל שנערך ברעננה
צילום: זאב גולדשמיט

 רבים השתתפו בטקס האזכרה הצבאי לחללי מערכות ישראל , שהתקיים היום (רביעי) בבית העלמין הצבאי ברעננה, בו נשא דברים הרמטכ"ל ושר הבטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, והיום ח"כ בכיר מטעם "כחול לבן".

בטקס השתתפו המשפחות השכולות, ראש העיר, חיים ברוידא , שהניח את זר עיריית רעננה, סגן ראש העיר ניר קריסטל, מפקד פיקוד העורף האלוף תמיר ידעי , רחלי בן ארי סקעת  , אנה פוזמנטיר, אלי אלוש, לורן עייאש ומנכ"ל העירייה אריאל הילדסהיימר. הרב הצבאי זאב ברקוביץ קרא "אל מלא רחמים". זר ארגון יד לבנים והמשפחות השכולות הניח ברנרדו גרינר, אביו של דניאל גרינר ז"ל , שנפל בעת מילוי תפקידו.

יעלון אמר שאנחנו מחויבים לנופלים ולמשפחות: "שנה חלפה, ושוב אנו נפגשים בזירות האבן הקרות, צופים בין שורות הקברים הארוכות, נוגעים באצבעות רועדות  בשמות החקוקים על מצבות, תחת כל אחת מהן מונח עולם ומלואו, של אהבות, תקוות  ותכניות שנגדעו. שנה חלפה והחיים נמשכים, אינם עוצרים לרגע. קצב השינויים מעלה את השאלה הכואבת מה היה קורה אילו, וכמה הם החמיצו, ואנחנו החמצנו אותם".

יעלון התייחס לענייני היום, ולסכנות שאורבות לנו: "שנה חלפה ולדאבון הלב רק בשבוע האחרון הוכחנו שוב כי טרם הגיע העת לחטט את החרב לעת.  משך 71 שנים ועוד עשרות שנים מלפני קום המדינה, מבקשים דורשי רעתנו לפגוע בנו שוב ושוב ולשבש את חיינו בדרכים שונות. שוב נוכחנו שעדיין לא הגיע הזמן להשיב את החרב לנדנה, ושעוד נדרשת הקרבה כדי להגן על ביתנו.

"אך לפני ימים אחדים נשמעו בארץ אזעקות ונחתו רקטות וטילים. שוב נאלצו אזרחים לרוץ למרחבים המוגנים. שוב אזרחים שילמו בחייהם ואחרים נפצעו. זו היתה תזכורת לעובדה שאנחנו נלחמים את מלחמת העצמאות שלנו. גם אחרי 71 שנות עצמאות יש מי שמסרבים לקבל את זכותנו לחיות לבטח במולדתנו, אך זה לא יעזור להם. החברה בישראל מוכיחה שוב ושוב את כוח עמידתה ונחישותה. זה לא מובן מאיליו. כוחנו – באחדותנו! זה הבסיס לחוסן הלאומי שלנו, ובעיני חשיבותו עולה על כל אמצעי לחימה. גם הפעם כמו לאורך 71 שנה מגינים צה"ל ושאר כוחות הבטחון על זכותנו לבית לאומי יהודי ומאפשרים למדינת ישראל לצמוח, להתפתח ולכבוש עוד ועוד פסגות במגוון תחומי החיים. המחיר שאנו משלמים בדרך, אובדן של חיים צעירים שנגדעו טרם זמנם, הוא כבד".

עוד כתבות
נהג מונית הואשם בתקיפה
מיכאל פרוסמושקין 23/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/05/2019
זאב גולדשמיט 13/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מדובר במחטף שטרם היה כמותו
"מדובר במחטף שטרם היה כמותו"
עבודה עברית
חילופי נשיאות ברוטרי הרצליה
חילופי נשיאות ברוטרי הרצליה
כמעט תאונה אווירית בין שני מטוסים שהמריאו מהרצליה
עבודות שירות לעורכת דין שהורשעה בעבירות מס
עבודות שירות לעורכת דין שהורשעה בעבירות מס
שוטר ושבעה אזרחים הואשמו בעבירות סמים ושוחד
שוטר ואזרחים הואשמו בעבירות סמים ושוחד
מאבטחים הותקפו בבית חולים בנהריה
מתה האישה שנפצעה בתאונה בכפס
מתה האישה שנפצעה בתאונה בכפ"ס