רעננה

הרצאה מרתקת של צבי יחזקאלי :"שבעים שנה של פלא בתוך מזרח תיכון מתמוטט"

הרצאה מרתקת במשכן למוסיקה ואומנויות ברעננה שמנסה לפצח איך ישראל, מדינה קטנה ומצליחה, לא מצליחה להתמודד מול הגרילה החמאסית

כתב לוקאל 19/03/2019
צבי יחזקאלי מגיע לרעננה
צילום: רונן אקרמן

צבי יחזקאלי מגיע לרעננה בתאריך 31.3.2019 (יום א') בשעה 21:15, במסגרת סדרת ההרצאות ,Funzing Talks תקיים במשכן למוסיקה ואומניות ברעננה הרצאתו המרתקת של יחזקאלי, עיתונאי וראש הדסק לענייני ערבים של "חדשות 13", בה יפצח יחד אתכם מה באמת קרה כאן ב-70 שנה של מדינה ולמה אנחנו כל כך מתקשים להבין את המזרח התיכון.  מדינה קטנה שנחשבת הצלחה כמעט בכל המדדים: צבא, רפואה, חקלאות, מדע, אקדמיה וכמובן הייטק. למרות זאת, בכל הקשור למזרח התיכון, להבנת העולם שאיתו אנחנו מתמודדים במזרח התיכון, עדיין לא הגענו לפיצוח.

איך יכול להיות שצבא כל כך חזק מתקשה מול גרילה חמאסית? מה קורה במזרח התיכון שאנו מתקשים להבין אותו? בדיוק כשרצינו שלום בא הטרור, וברגע שהעולם חשב שהוא חיסל את בן לאדן הופיעו הזוועות של דאע"ש.  הטרור הוא אינו פצצות או סכינים, הטרור הוא בעיקר פגיעה קטנה באורח החיים המערבי העסוק והיעיל שלא יכול לספוג הפסדים בגלל שרכבת לא עובדת או בגלל חוסר יציבות. לכן הטרור מפעיל נגדנו את הסבלנות.

70 שנה וישראל נראית היו כאחד המקומות הבטוחים ביותר במזרח התיכון ואפילו ביחס לאירופה שקולטת מהגרים וסופגת גם טרור. איך יכול להיות שצבא שמחזיק במיטב הציוד הצבאי מתקשה מול גרילה חמאסית שמפעילה טילים מיושנים? מדוע אנחנו לא ממש מבינים את מה שקורה במזה"ת ולמה סעודיה ושאר מדינות ערב הסוניות מתקרבות לישראל וזונחות את אויבנו?

ההרצאה תתקיים במשכן למוסיקה ואמנויות, רחוב הפלמ"ח 2, רעננה 
להזמנת כרטיסים ניתן לפנות למוקד קול-טיקט: 8864* או באתר tickets.raanana.muni.il

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
מרוץ רונן ה-20 נערך בעכו
מרוץ רונן ה-20 נערך בעכו
להקים פסי האטה וכיכר
הרוג ופצוע מירי ביפו
אלפי נוצרים התפללו לשובם של הדר גולדין ואורון שאול
זוכרים את הדר ואורון מסביב לעולם
נדחה ערעורו של איש היי טק שהורשע בהחזקה והפצה של תכנים פדופילים
יסגרו בשבת?
יסגרו בשבת?
ניגנו לפרס
ניגנו לפרס
בית המשפחה שספג פגיעה ישירה במושב משמרת
מצב הפצועים בבית שנפגע מרקטה במושב משמרת