רעננה

תושבי נווה זמר מחתימים עצומה לסילוק אנטנות סלולריות בקרבת השכונה

תושבי נווה זמר , שמוצאים את עצמם במאבקים לשיפור תשתיות השכונה, החלו השבוע במאבק חדש: החתמה על עצומה לסילוקן של שתי אנטנות סלולריות המצויות בקרבת מגוריהם, ולטענתם מסכנת את בריאותם

זאב גולדשמיט 05/03/2019
אנטנות סלולריות בקרבת השכונה
iclipart

מדובר באנטנות שמוקמו ברחוב וייצמן סמוך לנשיאים. אחת התושבות טוענת כי האנטנות מצויות בקו אווירי של מאות מטרים בלבד מבתי מגורים , בית ספר ומהספורטק, שמאכלס ילדים ובני נוער. "לא יתכן שיציבו אנטנות סלולריות בלי הסכמת הדיירים. תושבי נווה זמר לא התלוננו על בעיות קליטה, ומדובר באזור מאוכלס. כבר היו סיפורים בראש העין על אנטנות שמסרטנות, אנחנו לא צריכים את זה" אמרה אחת הדיירות.

עד כה נאספו מאות חתימות. בהודעת וועד הפעולה נאמר: "בימים אלו מתנהלת מחאה מול הצבת אנטנות סלולריות עוטף שכונה בקרבת בית הספר, הספורטק, דירות התושבים, בית הקפה וגני ילדים. נשמח שתחתמו כדי להראות לראש העיר שלא מדובר ב"קומץ" של מתנגדים כטענתו, אלא בשכונה שלמה. נשמח אם תעבירו לוואטסאפים בבניינים ולחברים מהשכונה הסמוכה. לחתימה ותמיכה בעתידנו הבריאותי ובריאות ילדינו”.

בנוסח הודעת ההתנגדות לאנטנות הסלולריות נאמר: "אני תושבי שכונת נווה זמר והסביבה מתנגדים נחרצות להתקנת אנטנות סלולאריות בקרבת השכונה. מדובר בבריאות ילדינו. בואו נמנע סיפורים כדוגמת \ראש העין בה נוצרה מגיפת סרטן בשל האנטנות הסלולריות".

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה:

"מיקומי מוקדי השידור בישראל נקבעים על-ידי החברות הסלולריות והרשויות המקומיות, כאשר המשרד להגנת הסביבה בודק את בטיחות הקרינה. למוקדי השידור של חברות סלקום ו-PHI בצומת הנשיאים ברעננה הונפקו אישורים והיתרי הקמה של המשרד להגנת הסביבה. בהיתרים אלו נקבעים תנאים מחמירים במיוחד, לפיהם מוקדי השידור אינם יכולים לגרום באזורים המאוכלסים בסביבתם לחשיפה העולה על עשירית מהסף שנקבע על-ידי ארגון הבריאות העולמי כבלתי מזיק לכלל האוכלוסייה. רמות החשיפה המקסימליות הצפויות ממוקדי השידור באזור המדובר נמוכות באופן משמעותי מהספים, ועל כן המשרד אישר אותם. יצוין, כי המשרד להגנת הסביבה מחייב את חברות הסלולר לבצע בדיקות שנתיות הכוללות מדידה של רמות הקרינה בסביבתה של האנטנה".


עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
גופת אדם אותרה בטבריה
גופת אדם אותרה בטבריה
זלזול באינטליגנציה של התושבים
"זלזול באינטליגנציה של התושבים"
חוזרים לכיתה א'
תנו לקרוא בשקט
מרכז חדשנות ויזמות ייחודי
המכללה האקדמית כנרת משיקה מרכז ייחודי לחדשנות ויזמות
טיול הטבע העירוני של הוד השרון
טיול הטבע העירוני של הוד השרון
משנה את פניה
נערה נפצעה בתאונה בבאר שבע