רעננה

עיריית רעננה מעודדת פרישה מרצון

עיריית רעננה תעודד עובדי עירייה לפרוש בגיל מוקדם מהפנסיה, וזאת על מנת לייעל את המערכת ולחסוך תשלום משכורות. היוזמה לפרישה מרצון באה מצד משרד האוצר. עיריית רעננה כבר פנתה לאוצר בבקשה להצטרף למהלך

זאב גולדשמיט 24/02/2019
עיריית רעננה  מעודדת פרישה מרצון
צילום: אלן שיבר

אין זה סוד שבעירייה יש עודף עובדים, אבל לא פשוט לפטר ללא הסכמת וועד העובדים. כעת נוצר חלון הזדמנויות של צמצום כוח אדם. בהודעה לעובדים בישרה העירייה שמשרד האוצר יצא ב"קול קורא" לעידוד פרישה במסגרת תכנית פרישה מרצון המציעה תמריצי פרישה משופרים וייחודיים. לעובדים נאמר שהנושא נמצא בתהליך קבלת אישור סופי של הצטרפות למהלך, וכבר ביקשו מהעובדים להתארגן, למי שהתכנית תתאים לו.

בעיריית רעננה יש כ-1200 עובדים קבועים, שהתכנית מיועדת אליהם. התכנית מוצעת לעובדים בגילאים 50 עד 65, עם וותק של לפחות 20 שנות עבודה בעיריית רעננה, שמצויים תחת הסכם קיבוצי. תכנית הפרישה לא תחול על מורים, רופאים רופאים ווטרינרים, אחיות, וגם לא על עובדים בחוזים אישיים. המועד האחרון לעובדים שירצו לפרוש הוא  30 ביוני.

תנאי הפרישה המוצעדים יורדים ככל שעולה גיל העובד. עובדים מגיל 50 עד 53 (לא כולל) יקבלו 12 חודשי הסתגלות ומענק של 30 אלף שקל. עובדים מגיל 53 ועד 56 (לא כולל) יקבלו  עשרה חודשים הסתגלות ומענק של 30 אלף שקל. עובדים מגיל 56 ועד גיל 60 (לא כולל) יקבלו שמונה חודשי הסתגלות ומענק בגובה 20 אלף שקל. עובדים בגיל 60 עד 63 (לא כולל) יקבלו שישה חודשי הודעה מוקדמת ו-15 אלף שקל. בגילאים 63 עד 65 יקבלו ארבעה חודשי הודעה מוקדמת ומענק עשרת אלפים שקל.

כדי לעודד פרישת עובדים, העירייה תעביר למנהלי האגפים רשימת עובדים העומדים בתנאים, והעירייה אינה מתחייבת לאשר את כל בקשות הפרישה, אלא הדבר ייעשה לפי צרכי העירייה.

מעירייה רעננה נמסר בתגובה:

"עיריית רעננה ביקשה להצטרף לקול הקורא של משרד האוצר המאפשר לעובדים בעלי ותק של 20 שנה ויותר בעירייה, בגילאים 50 - 65, להצטרף למסלול משופר לפרישה מוקדמת. העירייה תאשר/תדחה כל פנייה לגופה על פי צרכי הארגון".

 

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחקר חדש בבית החולים סורוקה
סיבוכי היריון ולידה מעל גיל 50
לא נרשמו הכנסות כנדרש
"בשל חג האהבה יש לי לחץ ולכן לא רשמתי"
קטטה פרצה בית שתי משפחות בירושלים
היום הגדול מתקרב? איך לחגוג את מסיבת הרווקות ואת יום החתונה עם טעם טוב בפה?
היום הגדול מתקרב? איך לחגוג את מסיבת הרווקות ואת יום החתונה עם טעם טוב בפה?
40 שנות אופנה
40 שנות אופנה
שר האוצר זורה חול בעיני הציבור
"שר האוצר זורה חול בעיני הציבור"
הפסד מרחוק
דר מיקי הלברטל מנהל רמבם, מר דוד פתאל, מלונות פתאל, מר יהושוע ראוכברגר, עמותת לב חש
מלונית לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם