רעננה

מחאת הלהט"ב גם ברעננה

היום (ראשון) בין 18:00 ל- 20:00 תיערך הפגנה מול בניין עיריית רעננה נגד החוק ביוזמת מרצ ונציג הקהילה הגאה ברשימתה עמית צור

זאב גולדשמיט 22/07/2018
רעננה מצטרפת למאבק המחאה נגד חוק הפונדקאות

רעננה מצטרפת למאבק המחאה נגד חוק הפונדקאות. היום (ראשון) בין 18:00 ל- 20:00 תיערך הפגנה מול בניין עיריית רעננה נגד החוק ביוזמת מרצ ונציג הקהילה הגאה ברשימתה עמית צור. להפגנה צפויים להגיע תומכים רבים שאינם קשורים לקהילה, ויהיו גם כאלה שימשיכו להפגנה בכיכר רבין בתל אביב. חברות ומוסדות אישרו לעובדיהם הרוצים בכך לא לעבוד היום כדי להשתתף בפעולות המחאה

כזכור, מליאת הכנסת אישרה ביום רביעי את חוק הפונדקאות בתום דיון סוער, זאת בעקבות מניעת האפשרות מגברים יחידנים לבצע את ההליך. בקהילה הלהט"יבית כועסים, טוענים שהחוק מונע מהם את הזכות הבסיסית להקים משפחה, וביום ראשון צפויה להתקיים ברחבי הארץ מחאה גדולה.

עמית צור, תושב רעננה ומספר 6 ברשימת מר"צ למועצת העיר, מסביר: "ההפגנה היא נגד הגורמים החרדים בממשלה ובעיר, שמשמרים את האפליה והדיכוי. מרצ ואני ארגנו את ההפגנה, ואני קורא לתושבי לבוא ולהביע הזדהות".

צור קורא לראש העיריה, איתן גינזבורג שכצעד של הזדהות יונף ליום אחד דגל הגאווה מעל בניין העירייה: "האפליה כלפי הקהילה הלהט"בית נמשכת, והייתי מצפה שראש העיר הזמני איתן גינזבורג יאמר את דברו במאבק של הלהט"בים. יש בעיר רעננה תושבים להט"בים שרוצים להרגיש מוגנים ורצויים. אני מצפה מגיזנבורג שביום ראשון דגל הגאווה שמסמל את הערכים הליברליים בעיר, יונף מעל בניין העירייה. הנפת הדגל זה המינימום שאפשר לעשות כמשהו סמלי במאבק לשוויון זכויות. כמו שהיה מאבק לשוויון של השחורים בארה"ב ולאחר מכן של הנשים בכל העולם, כעת מתחולל המאבק של הלהט"בים, ואנחנו זקוקים לחיזוקים במאבק הזה".

איתן גינזבורג בחר בדרכו הוא להביע את ההזדהות שלו בנושא, כשביום שישי יצא עם בן זוגו ושני ילדיו לטיול ברחובות רעננה, נפגש עם תושבים, ונראה מחויך. "הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים הוא שהפכתי לאבא ביחד עם בנזוגי", כתב גינזבורג ביום שישי בדף הפייסבוק שלו.   "היום יצאתי עם יותם ושני ילדינו האהובים, אמה ואיתי, לפגוש את תושבי רעננה ברחוב אחוזה. התגובות האוהדות והחיבוק החם אותם אנו מקבלים הם עוד הוכחה לכך שהגיע הזמן להתקדם ולהפסיק את האפליה. הקמנו משפחה חמה ואוהבת, אבל נאלצנו לנסוע עד הקצה השני של העולם כדי לזכות בכך. אין לי ספק שבסופו של יום שהשכל הישר ינצח ונוכל להביא ילדים כאן בביתנו, בישראל".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
דיור בר השגה לסטודנטים בראשל"צ
קייטנת מגוונים בשנה שעברה
כ-4,600 ילדים ישתתפו בפעילויות של רשת "מגוונים"
'מכללת ספיר היא בית'
אילת במקום השמיני בשירותים הדיגיטליים
צבי יחזקאלי מגיע לרעננה
הרצאה מרתקת של צבי יחזקאלי :"שבעים שנה של פלא בתוך מזרח תיכון מתמוטט"
אומרים די לאלימות
אומרים די לאלימות
פארק גבעות נפתול הקישון ישוקם ויונגש
נוף מול הים